Aktualności

26-09-2023

Komunikat dla gmin w sprawie zasad oznakowania dla Programu „Czyste Powietrze”

Informujemy, że w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trwają obecnie prace nad pozyskaniem kolejnego źródła finansowania dla Programu „Czyste Powietrze” z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027(FEnIKS). W najbliższym czasie, po uzyskaniu tego finansowania,......

Czytaj więcej

06-09-2023

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wspiera strażaków ochotn...

Detektory do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku, prądownice, hełmy, specjalistyczne ubrania. To tylko niektóre z nowych elementów wyposażenia Ochotniczych Straży Pożarnych, które zostaną zakupione dzięki dotacjom na dofinansowanie zadań związanych z zapobieganiem i likwidacją zagrożeń środowiska na rzecz jednostek ochrony......

Czytaj więcej

05-09-2023

Tylko do 30 września trwa nabór do Programu Fundusz Ekologii

Do 30 września br. trwa nabór do Programu Fundusz Ekologii. Dolnośląskie szkoły otrzymane środki mogą przeznaczyć na ekologiczne projekty.

Czytaj więcej

28-08-2023

Słoneczne remizy

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłasza nabór wniosków dla zadań wpisujących się w program ”Słoneczne remizy”.

Termin składania wniosków: od 28.08.2023 r. do 28.09.2023 r.

Czytaj więcej

18-08-2023

Rozstrzygnięcie naboru uzupełniającego do programu "Ekopracownia - zielone serce szkoły&quo...

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zakwalifikował w naborze uzupełniającym 11 szkół z Dolnego Śląska do drugiego etap konkursu.

Czytaj więcej

18-08-2023

Wspieramy małą retencję. Trwa nabór do 3 edycji programu Moja Woda

Nawet 6 tysięcy złotych dotacji mogą otrzymać beneficjenci na utworzenie instalacji służącej przydomowej retencji deszczówki. Ruszył nabór wniosków do trzeciej edycji programu „Moja Woda”. Budżet tegorocznej edycji to 105 milionów złotych. Nabór potrwa do końca czerwca przyszłego roku lub do wyczerpania puli....

Czytaj więcej

03-08-2023

Musimy dbać o wodę. Ruszają dotacje na przydomowe systemy zbierania deszczówki

Program „Moja Woda” ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce. Właściciele domów jednorodzinnych otrzymują dotacje na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) właśnie rozpoczął trzecią......

Czytaj więcej

28-07-2023

Nowy Program Fundusz Ekologii - inicjatywa na rzecz ekologii i edukacji

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uruchomił nowy Program Fundusz Ekologii, którego budżet wynosi 1 mln złotych. Program ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, aktywizację społeczną oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

25-07-2023

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu „Czyste Powietrze”.

Czytaj więcej

21-07-2023

Ogłaszamy nabór uzupełniający wniosków do Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wspa...

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłasza nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” na terenie województwa dolnośląskiego.

Czytaj więcej