Aktualności

18-01-2023

Wydłużamy termin naboru wniosków do Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej

Wydłużamy termin naboru wniosków do Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej w zakresach tematycznych: OZE i efektywność energetyczna, przeciwdziałanie emisjom, transport niskoemisyjny.

Czytaj więcej

13-01-2023

Ogłaszamy nabór wniosków na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających...

Zapraszamy dolnośląskie gminy do składania wniosków na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest w 2023 r.

Czytaj więcej

23-12-2022

Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, prezes Łukasz Kasztelowicz oraz wiceprezes Bartłomiej Wiązowski w imieniu Rady Nadzorczej oraz pracowników WFOŚiGW we Wrocławiu, składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

Czytaj więcej

22-12-2022

Miliony z WFOŚiGW we Wrocławiu na „Ciepłe Mieszkanie” i „Czyste Powietrze”

Pond 240 mln złotych przeznaczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Łącznie do dofinansowania z programu „Ciepłe Mieszkanie” dolnośląskie gminy zgłosiły 65 projektów.

Czytaj więcej

16-12-2022

Wręczyliśmy nagrody w naszym konkursie plastycznym „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami ...

WFOŚiGW we Wrocławiu rozstrzygnął konkurs plastyczny „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii”. Jury przyznało łącznie 17 nagród i wyróżnień. Na konkurs wpłynęło łącznie 212 prac uczniów szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego.

Czytaj więcej

16-12-2022

Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wyższe progi dochodowe, niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie, urealnienie kosztów jednostkowych to główne zmiany, które mają zachęcić Polaków do głębokiej termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska wprowadza kolejną......

Czytaj więcej

13-12-2022

Betlejemskie Światło Pokoju jest już z nami

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu to jeden z przystanków na drodze Sztafety Światła, którą przyjął dziś prezes Łukasz Kasztelowicz. Dziękujemy harcerzom z Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Czytaj więcej

28-11-2022

Oficjanle wodowanie nowej łodzi OSP Kamieniec Wrocławski

Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńcu Wrocławskim zakupiła łódź dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Czytaj więcej

10-11-2022

Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii” – rozstrzygnięty. Zn...

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii”.

Bardzo cieszymy się z ilości nadesłanych prac. Jury miało przy ocenianiu twardy orzech do zgryzienia bo prac otrzymaliśmy aż 212.

Czytaj więcej

02-11-2022

Monitorowana pasieka miejska na dachu Politechniki Wrocławskiej

Blisko 80 tys. zł na rozwój projektu „Ulopolis” otrzymała Politechnika Wrocławska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Umowę w tej sprawie podpisały władze uczelni oraz Zarząd Funduszu.

Czytaj więcej