Aktualności

30.12.2015

Robert Borkacki

TVP Wrocław - reportaże i filmy dokumentalne: „Zdrowie, praca, rozwój w nowoczesnej Europie”

Zapraszamy Państwa do obejrzenia na stronach internetowych TVP Wrocław cyklu audycji prezentujących efekty realizacji Programu Infrastruktura i Środowisko na Dolnym Śląsku. W programach m.in. felietony z miejsc realizacji zadań obsługiwanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu w: Dzierżoniowie, Nowogrodźcu, Pieszycach, Bielawie, Sulikowie, Platerówce, Zgorzelcu i Wrocławiu.

Czytaj więcej

30.12.2015

Robert Borkacki

Gazeta Wrocławska: Na dawnych wysypiskach śmieci wyrosną piękne róże, lipy i świerki

„Z unijną pomocą nieczynne składowiska odpadów w Lubawce i Czarnym Borze zamieniają się w zielone wzgórza. Nie będą zagrażać środowisku, staną się „szkołą” ekologicznej wiedzy”. To fragment jednego z tekstów opublikowanych w dodatku WFOŚiGW we Wrocławiu pn „Zielone strony” w „Gazecie Wrocławskiej”. Publikacje są dostępne na stronie internetowej gazety.

Czytaj więcej

24.11.2015

Robert Borkacki

Broszura o efektach realizacji zadań z Programu Infrastruktura i Środowisko na Dolnym Śląsku - ogłoszenie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu zaprasza do przekazywania ofert z wycenami na wykonanie broszury dotyczącej efektów realizacji zadań z Programu Infrastruktura i Środowisko na Dolnym Śląsku. W załączeniu specyfikacja oraz dane kontaktowe.

Czytaj więcej

24.11.2015

Robert Borkacki

Dzięki nowym inwestycjom w legnickich kranach będzie czystsza woda

Nie jeden jak dotychczas, a dwa systemy filtracji wody, naświetlanie bakteriobójczymi lampami UV oraz system napowietrzania, który usunie nadmiar żelaza. W efekcie zastosowania tych nowych technologii w kranach wszystkich mieszkańców Legnicy popłynie lepszej jakości woda. Przedsięwzięcia m.in. w legnickim Zakładzie Produkcji Wody umożliwiło 44 mln złotych z: UE oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu (połowa tej sumy to unijna dotacja, a druga jej część to pożyczka z Funduszu).

Czytaj więcej

24.11.2015

Robert Borkacki

Pierwsze konkursy w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie finansowej 2014-2020

Ogłoszono pierwsze konkursy na dofinansowanie projektów środowiskowych w ramach nowej perspektywy finansowej Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Nabory będą prowadzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ). Na realizację tych konkursów przeznaczono łącznie ponad 5,2 mld zł.

Czytaj więcej

Opublikował: Administrator systemu
Liczba wyświetleń strony: 21747