Aktualności

24-07-2008

Czyste powietrze, mniejsze rachunki

Rachunki za ogrzewanie w jeleniogórskich szkołach jeszcze w tym roku znacznie spadną. Miasto realizuje program termomodernizacji - wymieniane są okna i drzwi, ocieplane ściany i stropy. W pracach pomoże 5-milionowa pożyczka z WFOŚiGW we Wrocławiu.

Czytaj więcej

09-07-2008

Warsztaty dla samorządów

Kilkudziesięciu samorządowców wzięło udział w dwudniowych warsztatach w WFOŚiGW we Wrocławiu. Szkolenia poprowadzone przez doświadczonych konsultantów z krakowskiej firmy LEMTECH-Konsulting były przeznaczone dla samorządów zainteresowanych pozyskaniem środków na inwestycje z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj więcej

30-06-2008

Ogłoszenie o konkursie - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Ministerstwo Środowiska - Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ogłasza nabór w trybie konkursowym wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności projektów...

Czytaj więcej

17-06-2008

Zapobiec ekokatastrofom

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał porozumienie z szefami Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku. Dzięki parafowanemu w czerwcu dokumentowi, Fundusz jeszcze w tym roku przeznaczy na zakup wyposażenia dla straży dokładnie 2 mln 275 tys. zł.

Czytaj więcej

09-06-2008

25 mln zł na eko-edukację

Barwne eko-wystawy, rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Lidera Edukacji Ekologicznej 2008, artystyczne prezentacje odśpiewane i wyrecytowane przez zaangażowanych w ochronę środowiska uczniów z dolnośląskich szkół, poważne wykłady urzędników i naukowców...

Czytaj więcej