Aktualności

30-06-2009

Kolektory dla Domu Zakonnego

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał umowy dotacji i pożyczki na dofinansowanie montażu 37 kolektorów słonecznych dla potrzeb Domu Zakonnego w Bagnie.

Czytaj więcej

08-06-2009

Oszczędzanie energii po europejsku

Dolny Śląsk bierze udział w ogólnoeuropejskim programie oszczędzania energii w budownictwie. W naszym regionie tą pro-ekonomiczną i pro-ekologiczną akcje koordynuje Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska we Wrocławiu Europejski program ILETE stawia przed Europą ambitny cel: zmniejszyć aż 5-krotnie zużycie energii w budownictwie....

Czytaj więcej

02-06-2009

Mniej pyłu i dwutlenku węgla

Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu podpisał umowy dotacji i pożyczek z Urzędem Gminy Miękinia. Fundusz udzieli wparcia finansowego w wysokości ponad 100 tys zł na modernizacje kotłowni w Zespole Szkół i UG w Miękini. Zostanie dofinansowana również budowa nowej kotłowni w tamtejszej hali widowiskowo-sportowej.

Czytaj więcej

02-06-2009

Dofinansowanie zadań ochrony środowiska

Od dnia 27 maja 2009 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wprowadził procedurę związaną z dofinansowaniem zadań ochrony środowiska i gospodarki wodnej w formie dopłat do oprocentowania preferencyjnych kredytów bankowych i pożyczek udzielanych przez bank wybrany przez wnioskodawcę.

Czytaj więcej

29-05-2009

Przyroda bogata w kolory

Ministerstwo Środowiska ogłosiło ogólnopolski konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich pt. Przyroda bogata w kolory. Prace konkursowe mają promować ideę ochrony środowiska finansowanej ze środków Unii Europejskiej, pokazywać walory przyrodnicze Polski, które zostaną zachowane w wyniku poprawy stanu......

Czytaj więcej