16-12-2022

Wręczyliśmy nagrody w naszym konkursie plastycznym „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii”

WFOŚiGW we Wrocławiu rozstrzygnął konkurs plastyczny „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii” . Jury przyznało łącznie 17 nagród i wyróżnień. Na konkurs wpłynęło łącznie 212 prac uczniów szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego.

Z przyjemnością oglądaliśmy pomysłowe prace laureatów konkursu. Niezwykłe umiejętności dostrzegania detali i obserwacji zjawisk w świecie przyrody pozwoliły dzieciom zaprezentować ich indywidualne zdolności twórcze, które mam nadzieję, że dalej będą rozwijać. A takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć - mówił podczas uroczystości Bartłomiej Wiązowski, zastępca prezesa Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Dzieciom i rodzicom pogratulował również Janusz Wrzal Dolnośląski Wicekurator Oświaty. Tłumaczył przy tym, że takie konkursy zachęcają uczniów do rozwijania swoich pasji i talentów artystycznych, a dla nauczycieli i opiekunów są doskonałą inspiracją do rozmów z dziećmi o roli i życiu człowieka w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Wszystkim nagrodzonym:

Emilii, Mikołajowi, Milenie, Kasjanowi, Paulinie, Poli, Zuzannie, Darii, Annie, Marii, Karolinie, Anieli, Dominice, Karolowi, Wiktorii, Agnieszce i Julii, Serdecznie Gratulujemy!

Jednym z priorytetowych działań Funduszu jest edukacja ekologiczna wśród najmłodszych. Celem Konkursu było promowanie postaw proekologicznych oraz nauka o odnawialnych źródłach energii i ich zastosowaniu oraz zaletach korzystania z nich (energii słońca, wiatru czy energii płynącej wody). To również nauka rozwijania wśród najmłodszych wrażliwości ekologicznej, rozbudzenie potrzeby ochrony przyrody i umiejętności obserwacji zjawisk przyrodniczych.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 4,5 i 6 szkoły podstawowej z województwa dolnośląskiego. Organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Projekt Doradztwa Energetycznego.

 

Działania Doradców Energetycznych WFOŚiGW we Wrocławiu realizowane są w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców, w zakresie efektywności energetycznej i OZE”. Więcej informacji o Projekcie Doradztwa Energetycznego na doradztwo-energetyczne.gov.pl/

Galeria zdjęć

Ostatnio zmodyfikował: Żaneta Borutko 2023-01-19 14:01:41
Opublikował: Agnieszka Małysa 2022-12-16 16:12:54