07-09-2022

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba

Dziś Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba, który został ustanowiony w grudniu 2019 roku przez ONZ. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania oraz upowszechnianie działań służących poprawie jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie, rozwój i środowisko.

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza to dzień, w którym powinniśmy w szczególny sposób zachęcać do codziennych inicjatyw aby polepszyć jakość powietrza, komfort życia i efektywność energetyczną swojego budynku mieszkalnego, zmniejszyć jego zapotrzebowanie na ciepło przy zachowaniu najlepszych jego standardów cieplnych.

W tym dniu w całej Polsce przygotowano wiele wydarzeń promujących wspólną troskę o czyste powietrze. We Wrocławiu zespół doradców energetycznych szkoli kandydatów na energetyków gminnych m.in. omawiane są możliwości korzystania ze środków przeznaczonych na walkę o czyste powietrze, doradcy podpowiadają również możliwe rozwiązania dotyczące efektywności energetycznej, w tym termomodernizacji budynków.

Galeria zdjęć

Ostatnio zmodyfikował: Agnieszka Małysa 2022-09-07 12:37:14
Opublikował: Agnieszka Małysa 2022-09-07 13:34:39