08-04-2019

VII Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2019

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozpoczęła się w VII edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2019. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”. Pośród prelegentów występują przedstawiciele kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, ekonomiści oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki. W Szczycie uczestniczą m.in.: Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Prezes Łukasz Kasztelowicz oraz Wiceprezes Bartłomiej Wiązowski.
W sesji plenarnej”Polska polityka energetyczna – priorytety unijne vs polskie cele strategiczne” uczestniczył m.in.: Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

W panelach dyskusyjnych zaplanowano rozmowy ukierunkowane na zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy przewagi konkurencyjnej na przykładzie przemysłu energetycznego, chemicznego i infrastruktury to część, w której uczestniczą również Doradcy Energetyczni WFOŚiGW we Wrocławiu. Na koniec debat wyłoniony zostanie laureat nagrody Fale Innowacji. W tym roku po raz kolejny, w ramach Szczytu odbędzie się “Laboratorium innowacyjnośći” w którym zaproszeni goście: przedstawiciele biznesu, nauki i eksperci przedstawią krótkie prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.

Galeria zdjęć

Ostatnio zmodyfikował: Agnieszka Małysa 2019-04-08 12:42:56
Opublikował: Agnieszka Małysa 2019-04-08 12:37:36