Aktualności

29-06-2007

Perła uzdrowisk ma oczyszczalnię

Zakończono budowę oczyszczalni ścieków dla Świeradowa-Zdroju, kurortu w Górach Izerskich, znanego m.in. z leczniczych źródeł radoczynnych. Miasto, do którego przybywają kuracjusze leczyć choroby reumatyczne jest nazywane "Perłą uzdrowisk dolnośląskich".

Czytaj więcej

28-06-2007

Miliardy na środowisko - umowy na obsługę Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko podp...

Co raz bliżej wielkie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę nowych oczyszczalni ścieków, kanalizacji i gospodarkę odpadami. Jan Szyszko, minister środowiska podpisał 25 czerwca w Lublinie umowę z Ewą Mańkowską, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Czytaj więcej

01-06-2007

ROLNICTWO JAKO PRODUCENT ENERGII...

...to tytuł polsko-austriackiej konferencji, która odbędzie się we Wrocławiu 5 czerwca (wtorek) w Hotelu Mercure Panorama. Całodniową imprezę wypełnią wykłady i dyskusje panelowe, pokazy na stoiskach informacyjnych i projekcje filmowe.

Czytaj więcej

24-05-2007

Fundusze na konwencie

Obradujący, w dniach 17 - 18 maja 2007 r. w Książu, Konwent Marszałków Województw RP pozytywnie zaopiniował 7 projektów stanowisk w ważnych dla samorządów sprawach, m.in. dotyczący rządowej propozycji likwidacji Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj więcej

07-05-2007

Nowe dotacje

Uprzejmie informujemy, iż Fundacja planuje uruchomienie programu budowy instalacji utylizacji osadów ściekowych.

Czytaj więcej