Aktualności

16-08-2007

Konkurs: "Polska wolna od azbestu"

Konkurs "Polska wolna od Azbestu", organizuje Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych pod auspicjami Przewodniczącego Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Przewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej.

Czytaj więcej

06-08-2007

Umowa na Studium Wykonalności

Podpisano umowę ze Spółką Wodociągi i Kanalizacja z Dzierżoniowa na zadanie pn. Wstępne Studium Wykonalności Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego.

Czytaj więcej

25-07-2007

Umowa na ochronę zająca

Podpisano umowę z Kołem Łowieckim "Ryś" z Nowej Rudy na zadanie pt. "Reintrodukcja zająca w obwodzie łowieckim nr 342"

Czytaj więcej

29-06-2007

Perła uzdrowisk ma oczyszczalnię

Zakończono budowę oczyszczalni ścieków dla Świeradowa-Zdroju, kurortu w Górach Izerskich, znanego m.in. z leczniczych źródeł radoczynnych. Miasto, do którego przybywają kuracjusze leczyć choroby reumatyczne jest nazywane "Perłą uzdrowisk dolnośląskich".

Czytaj więcej

28-06-2007

Miliardy na środowisko - umowy na obsługę Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko podp...

Co raz bliżej wielkie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę nowych oczyszczalni ścieków, kanalizacji i gospodarkę odpadami. Jan Szyszko, minister środowiska podpisał 25 czerwca w Lublinie umowę z Ewą Mańkowską, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Czytaj więcej