Aktualności

30-06-2008

Ogłoszenie o konkursie - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Ministerstwo Środowiska - Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ogłasza nabór w trybie konkursowym wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności projektów...

Czytaj więcej

17-06-2008

Zapobiec ekokatastrofom

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał porozumienie z szefami Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku. Dzięki parafowanemu w czerwcu dokumentowi, Fundusz jeszcze w tym roku przeznaczy na zakup wyposażenia dla straży dokładnie 2 mln 275 tys. zł.

Czytaj więcej

09-06-2008

25 mln zł na eko-edukację

Barwne eko-wystawy, rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Lidera Edukacji Ekologicznej 2008, artystyczne prezentacje odśpiewane i wyrecytowane przez zaangażowanych w ochronę środowiska uczniów z dolnośląskich szkół, poważne wykłady urzędników i naukowców...

Czytaj więcej

09-06-2008

Środowisko marzeń - termin nadsyłania prac wydłużony

W związku z strajkiem pracowników Poczty Polskiej, Ministerstwo Środowiska podjęło decyzję o wydłużeniu terminu nadsyłania prac na ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych "Środowisko marzeń".

Czytaj więcej

02-06-2008

Miliony dla dolnośląskich samorządów

Dolnośląskie samorządy przygotowują wnioski do unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko na 24 projekty. Powstaną nowoczesne oczyszczalnie ścieków, wodociągi i kanalizacje. Ich łączny koszt to 942 mln zł.

Czytaj więcej